Deltagare i SRKC 2021

Swedish Rental Kart Championship erbjuder tre klasser: Overall, Master och Junior. 2020 års startfält blev mest internationella i tävlingens historia – med representanter från Sverige, Danmark, Färöarna, Nederländerna, Belgien, och Spanien. Här kommer vi successivt att uppdatera den preliminära startlistan för SRKC 2021.

Overallklass, * = Master (+40 år)

NamnOrt/Land
ALMQVIST, FabianÄngelholm
ALMQVIST, PatrikStockholm
ANDERSEN, CharlieVarberg
*ANDERSEN, IanFÄRÖARNA
ASP, MelkerLandskrona
BARTSCH, MateuszPOLEN
BERG, GustafVallda
BERGGREN, ErikMalmö
BNC-AwardBELGIEN
*BODIN, StefanGöteborg
*BOUR, ErkinGöteborg
BOUTENS, RubenHOLLAND
BROMAN, JonathanAnderstorp
BÅTH, PontusGöteborg
DAHLQVIST, KristofferGöteborg
*DANIELSSON, PerLinköping
DETRY, MathieuBELGIEN
DE WOLF, DylanBELGIEN
EINARSSON, GustavVäxjö
*EK, MagnusLinköping
ENGBLOM, AlexSkärhamn
*GRYVIK, MichaelBorensberg
*HAGARDZON, HenrikKungälv
HALLÉN FELLENIUS, MajaStockholm
*HAMMARMYR, UlfStockholm
*HANSSON, MikaelÖrebro
HANSSON, VictorStora Höga
JAVANAINEN, RickardMjölby
JENß, OleTYSKLAND
JENSEN, CasperHelsingborg
*JESSEN, ChristianDANMARK
JOHANSSON, RobertKungälv
*JONASSON, LarsGöteborg
KARLSSON, HampusSåtenäs
*KETTUNEN, JanneEnköping
KETTUNEN, KimEnköping
*KLAVEFORS, PeerVallda
KONSA, MarkusGöteborg
*KONSA, TomasGöteborg
LARSSON, JohanLidköping
LARSSON, MarcusKungälv
*LARSSON MILES, RonnieGöteborg
LINDGREN, JonasKungälv
*LIWENBORG, KlasTrollhättan
*LOHSE, AndréTYSKLAND
MARSENGO, NikolajDANMARK
*MERTALA, KariLinköping
MISLIMI, ArmelMalmö
MOUYA, RayhanBELGIEN
MÄCHTEL, SteffenTYSKLAND
*NEGHABIAN, MahrasGöteborg
*NORD, ThorBorås
*NORMANN, ClausDANMARK
OLSSON, BjörnGöteborg
PALM, AndréPartille
PERSSON, FilipÖrby
RAULIER, NathanBELGIEN
ROBERTSSON, Benjamin ”Benji”Stockholm
RYNDAL, Daniel
SJÖGREN, ElliotMantorp
SJÖGREN, FilipMjölby
*SPARHOLT, AllanDANMARK
*SPARHOLT, CarstenDANMARK
SPARHOLT, VictorDANMARK
SUNDBERG, ErikGöteborg
*SVANBERG, Jonas ”Hesus”Lerum
SVENSSON, EmilDalsjöfors
TBABELGIEN
TEUWEN, ArnaudBELGIEN
*VALETT, JohanÅlstorp
VOSS, EugenTYSKLAND
WEDRUP, AlexanderAlingsås
WESTMAN, LinusKungälv
ÖBERG, PierreMalmö


Juniorklass

NamnOrt/Land
ADESTAM, EliasNacka
ALEHALL, AlveNödinge-Nol
ALEXANDERSSON, TobiasHökåsen
ANDREASSON, NortonNyköping
ASKHED, IsakNorrköping
BNC-AwardBELGIEN
CAUWENBERGH, ChiaraBELGIEN
CAUWENBERGH, LucaBELGIEN
EKER ABRAHAMSEN, NiklasNORGE
GOTFREDSEN, ChristofferDANMARK
GUSTAFSSON, LudvigLinköping
HAGMAN, CaspianJönköping
HJORVARD, VigorStuvsta
ISAKSSON, AdamUddevalla
JONSSON, JuniorMantorp
KARLSSON, AlbinHällabrottet
KLAVEFORS, MartinVallda
LANNOY, JulesBELGIEN
LARSEN NICODIMOU, EliasDANMARK
LARSSON, ThyraStockholm
LEMAGE, FrancoisBELGIEN
LUNDELL, NilsBohus
MATTSSON, AxelAlafors
PALM, WilliamEskilstuna
PETTERSSON, OliverLinköping
PIECHULSKI, KubaPOLEN
RUDIC, Mihailo
SPARHOLT, VictorDANMARK
SPORER, OskarKungälv
STAMÅKER, KarlTrellebrog
SZURPIT, AdamPOLEN
THORSZELIUS, TheoStorvreta
THÖRNQVIST, EmrikKungälv
VAN DOOREN, FlorianBELGIEN
WEICHEL, NoahDANMARK
WESTERGREN, ElmyÅby